Elmélkedések a Szent Tanításokról III

 

“Azt mondtad, hogy a tudatosságnak nagyobb hatása van egy helyzetben, mint a szavaknak és a tetteknek. Mennyire befolyásolja a sértő tudatosság az odaadó szolgálatunkban való nehézségeinket, ha külsőleg fenntartjuk a megfelelő etikettet?”

Válasz: Ez az egyik jelentős sajátossága az Úr Caitanya missziójának a Kali-yugában. A megelőző korokban a sértő gondolatok, szavak és cselekedetek majdnem azonos szinten álltak, de ebben a korban a gondolatoknak nincs afféle következményük, mint a külső szinten megnyilvánuló sértéseknek. Amikor azonban észreveszünk egy helytelen gondolatot, egy riasztónak kellene megszólalnia, mert a helytelen gondolatok gyakran szavakká és cselekedetekké válnak. Végső soron a szolgai hozzáállás és tudatosság teszi lehetővé, hogy az Istenszeretet növénye áttörjön az anyagi természet kötőerőin.

Végül is az összes külvilág felé nyújtott szolgálatunknak hatnia kellene a belső tudatosságunkra. Mi nem állunk le egyszerűen a munkánkban, és kezdünk el Krisnán meditálni. Ha valaki a tisztaság szintjén áll, képes a környezetét is befolyásolni a magas szintű bhajan által, de legtöbbünknél az érzékeket a sadhana-bhaktival kell lefoglalni, hogy ez a tudatosságunkra is hatással legyen. Amint a tudatosságunk minősége javul, még tisztábban fogjuk a szolgálatunkat végezni. Krisna egy atmarama, és semmire sincs szüksége tőlünk. Miért foglaljuk le mégis magunkat a szolgálatban? Az összes cselekedetünk célja, hogy megszabadítsuk magunkat a különféle sötét felhőktől, amik meggátolnak bennünket, hogy eredeti svarupánkkal kapcsolatba kerüljünk. Valójában a fő célunk megtisztulni és újra rendbe rakni önmagunkat, hogy az őrültséget és a fölösleges anarthákat eltávolíthassuk.

Bhakti Tirtha Swami

Elmélkedések a Szent Tanításokról III

Harinama Cintamani